Coraz popularniejszym systemem grzewczym jest ogrzewanie podłogowe, które pozwala uzyskać idealny komfort termiczny i odpowiedni rozkład temperatury we wnętrzach. Tym, co wyróżnia tzw. „podłogówkę”, jest przede wszystkim gwarancja równomiernego ogrzania całego pomieszczenia. Mamy duże doświadczenie w projektowaniu i montażu ogrzewania tego typu, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność rzetelnie i profesjonalnie wykonanej usługi.

Pionowy rozkład temperatury we wnętrzach – największa zaleta ogrzewania podłogowego – wpływa nie tylko na dobre samopoczucie, ale także na zdrowie domowników. Eksperci są zgodni, że źródło ciepło usytuowane na poziomie stóp jest najzdrowsze dla organizmu człowieka. Nasze instalacje – w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników ściennych – nie dostarczają ciepła punktowo, ale umożliwiają jego swobodny przepływ w całym pomieszczeniu.

Zasady działania ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe działa za pomocą promieniowania, które skutecznie zmniejsza obecność ruchów konwekcyjnych w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie ma szereg korzyści: przede wszystkim instalacja redukuje ilość kurzu unoszącego się w powietrzu, a przy okazji znacznie poprawia estetykę wnętrz. Sprawnie zamontowane ogrzewanie podłogowe daje dużo możliwości aranżacyjnych – wolną przestrzeń można lepiej wykorzystać i dopasować do potrzeb domowników. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami, by mogli Państwo jak najlepiej ocenić walory takiej instalacji.
Ogrzewanie podłogowe, montowane bez kucia posadzki, zapewnia wyjątkową energooszczędność. Wykorzystana technologia – w przeciwieństwie do ruchów konwekcyjnych – pozwala obniżyć sezonowe zużycie energii. W związku z tym koszt tej inwestycji szybko się Państwu zwróci, a sprawny montaż – gwarantowany przez naszą firmę – zapewni jej wydajne i bezawaryjne działanie. Ogrzewanie podłogowe może z powodzeniem współpracować z pompami ciepła, dostępnymi również w naszej ofercie.

wykonujemy / serwisujemy / projektujemy

Olima Sp. z o.o.- specjaliści inzynierii sanitarnej